OBECNÉ INFORMACE:

PRŮBĚH PRACÍ:

PARTNEŘI:

Vybíráme firmu

Ještě před výběrem firmy pro přestavbu jádra by měla existovat naše jasná představa – do jaké míry chci svůj vlastní prostor upravit a zmodernizovat. Dalším krokem je pak porovnání této představy s možnostmi domácího rozpočtu. Pak již následuje konzultace rekonstrukce bytového jádra s odborníkem. Od pracovníka stavební firmy můžeme čekat fundovanou radu, ale je dobré vše prověřovat.

Jestliže sami nejste přímo z oboru a se stávajícím umakartovým jádrem zamýšlíte razantnější změny (nejen drobné úpravy a vylepšení), pak je pomoc odborníků, tedy stavební firmy, téměř nutností.

Výběr firmy je prvním důležitým krokem při rekonstrukci bytového jádra. Jistě každý ví, že ne vždy platí přímá úměra mezi cenou a výkonem. Tak jako v jiných případech platí i zde, že rada od příbuzných či sousedů, kteří už měli s nějakou firmou co do činění (a byli spokojeni), je mnohem účelnější, než třeba výběr na základě reklamy a podobně. Nabízejí se též nezávislé reference, které lze dohledat a které nám mohou dost napovědět.

Užitečné zásady při výběru firmy pro rekonstrukci bytového jádra

Základem rekonstrukce jádra je dobrý plán

Po výběru firmy by mělo následovat vytvoření kvalitního návrhu nové koupelny, která má nahradit zastaralé koupelnové jádro. Snažte se v této fázi co nejvíce zapojovat, aby výsledný projekt byl výsledkem spolupráce mezi vámi a firmou a odpovídal skutečně vašim představám. Pravděpodobně se bude vytvářet návrh od hrubé stavby (rozvržení příček), přes obklady a dlažby až po finální zařízení koupelny.

Abyste si byli před začátkem práce zcela jisti, že bytoví architekti opravdu pochopili vaši představu, je možnost nechat si vytvořit virtuální, trojrozměrný model či dokonce animaci toho, jak bude rekonstrukce jádra vypadat po dokončení.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!