OBECNÉ INFORMACE:

PRŮBĚH PRACÍ:

PARTNEŘI:

Dokončovací práce

Ještě než si budete moct užívat novou koupelnu, zbývá pár finálních úprav, montáž koupelnového nábytku, zrcadla apod. Celá rekonstrukce bytového jádra je pak hotova.

Tam kde je to potřeba, musí dojít k povrchové úpravě nátěrem. Kovové zárubně dveří se nejprve odmašťují, teprve poté se na ně nanese antikorozní nátěr. Všechny barvy samozřejmě vybíráme s ohledem na náš vkus, avšak střízlivost není v koupelně na škodu. Jestliže chcete trvanlivější nátěr, zvolte barvy syntetické – snést jen musíte zápach, který nějakou tu dobu po nanesení trvá. Ty vodou ředitelné jsou náchylnější k brzkému otlučení. Aby se nanášelo rovnoměrně a rychle, spíše než štětec je lepší použít váleček.

Teprve v této fázi přichází ke slovu i konečné úpravy stropu. Většinou lidé preferují sádrokartonové podhledy (jak už jsme o nich mluvili výše), které nejen skryjí případné nerovnosti a veškerou elektroinstalaci, ale také je do nich možno vbudovat moderní bodové osvětlení, se kterým lze pak dle libosti volit směřování toku světla.

Vzhledem k tomu, že v koupelně se nesvítí příliš často, nemusíte šetřit na silném a kvalitním 12V halogenovém osvětlení. Příjemnou povinností může být výběr a montáž designového svítidla. Pak už zbývá jen montáž jističů, zásuvek a spínačů. To je otázka chvilky.

Rozmyslete si také umístění a typ zrcadla, které do koupelny použijete. Zrcadlo může mít zabudované osvětlení v podobě zářivek na jeho okrajích. Pokud jste si zvykli na praktičnost skříňkového zrcadla, uvažte, že do moderního pojetí koupelny už by tolik zapadnout nemuselo, neboť i zrcadlo tvoří estetický prvek nového prostoru.

Kolem zárubní, umyvadla a vany namontujte ochranné lišty, pečlivě vytmelujte akrylátem nebo silikonem.

Zbývá už jen instalace koupelnových doplňků, jako třeba háčků nebo držáků, dále pak poslední úklidové práce, nasazení dveří a sejmutí ochranné fólie z vany. Hotovo.

Kontrolujte!

Pokud jste se opravdu pustili do náročné, radikální proměny svého bytového jádra, tedy zřejmě do desetidenního maratonu práce a vyřizování, ponechte si raději ještě síly na pečlivou a důkladnou kontrolu celé rekonstrukce. Dokud nebudte mít jistotu, že vše je zapojeno a běží jak má, nepodpisujte převzetí rekonstrukce bez závad – firma jej bude chtít samozřejmě co nejdříve. Pro případ, že se některé závady projeví až během užívání koupelny, měli byste mít sjednanou záruční lhůtu, během které by vám společnost provedla opravu gratis. Podpis předávacího protokolu rekonstrukci bytového jádra uzavírá.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!