OBECNÉ INFORMACE:

PRŮBĚH PRACÍ:

PARTNEŘI:

Cena rekonstrukce bytového jádra, aneb kolik nás to bude stát?

Otázka ceny rekonstrukce bytového jádra je jednou z nejdůležitějších. Rozpočet se vypracovává ve vzájemné kooperaci mezi zadavatelem a stavební firmou, a to po zpracování návrhu a výběru veškerého materiálu. Dává ho dohromady speciální software a výsledkem by mělo být podrobné rozepsání všech prací a potřebných materiálů. Buďte podezřívaví, pokud od firmy dostanete jen nějaký „přibližný“ výpočet. Rozpočet je přikládán ke smlouvě o dílo jako její součást.

Kde na rekonstrukci jádra ušetřit?

Výběr materiálu je oblastí, kde lze v rozpočtu na přestavbu jádra asi nejvíce ušetřit. Týká se to především obkladů, dlažeb, sanitárního vybavení a doplňků. Jestliže pro samotnou přestavbu jsme doporučovali spíše profesionální pomoc, na výběr materiálu častokrát není firma ani třeba, tím spíše, pokud máte přesný soupis všeho, co bude potřeba. Se stavební firmou se lze dohodnout na dodávce třeba jen části materiálu pro rekonstrukci. Zde je nutné si uvědomit, že firma nám může vnucovat předražený materiál, ale zároveň také může mít dodavatele, kteří jí poskytnou slevu, na kterou my nedosáhneme.

Nabídka výrobků je dnes velice pestrá a široká. Dá se vybírat z katalogů různých firem, z nichž některé cenově velmi vybočují. Při porovnání cen můžete naleznout často kvalitativně srovnatelné zboží v tísicikorunových rozdílech. Nikdy však nenakupujte co nejlevněji na úkor kvality. I zde se rozvaha a případně odborná rada vyplatí.

Co se týče celkové sumy za rekonstrukci koupelnového jádra, pohybuje se většinou od 80 000 do 300 000 korun. U samotného materiálu hraje roli hlavně jeho značka a také design. To jsou faktory, které cenu posunují o mnoho výše. Kupříkladu koupelnovou baterii pořídíte od 2200 do 15000 korun a v extrémních případech i výše. Velké cenové rozdíly jsou například i u van – obyčejná stojí většinou kolem 2000 Kč, rohová vana od 6000 korun výš a masážní zhruba 30 000 korun. Poměrně velké rozdíly jsou i v oblasti obkladů a dlažeb. Lze je pořídit zhruba od 200kč/m do 1000kč/m – to už jsou ale skutečně luxusní výrobky. Krásného vzhledu lze dosáhnout i za méně peněz. Jít zlatou střední cestou doporučují odborníci – ty velmi levné obklady nemusejí být dostatečně odolné a po čase mohou začít praskat. Kvůli tomuto jste jistě radikální proměnu bytového jádra neuskutečňovali.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!